Twoj Czas Psychoterapia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Psycholog, Psychoterapeuta

Absolwent Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przez wiele lat prowadził zajęcia dydaktyczne przygotowując jednocześnie pracę doktorską na temat przemocy seksualnej. Współpracował z Uniwersytetem SWPS i Akademią Humanistyczną w Pułtusku. Ukończył szkolenie przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Zakładzie Terapii Rodzin prof. dr hab. Bogdana de Barbaro w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w nurcie terapii systemowej, a także szkolenie z zasad prowadzenia interwencji kryzysowej, wspierania rozwoju osobistego oraz pomocy psychologicznej.

Pracuje w nurcie psychoterapii systemowej, a w naszym Centrum prowadzi psychoterapię indywidualną (stacjonarnie i online) osób dorosłych oraz psychoterapię par, małżeństw i rodzin. W swojej pracy skupia się głównie na widzeniu jednostki w powiązaniu z innymi członkami systemu w jakim funkcjonuje – czy to będzie para, rodzina z dziećmi, rodzina wielopokoleniowa, czy zespół w organizacji. Metoda ta pozwala zobaczyć trudności Pacjenta w szerszej perspektywie niż klasyczne poznawanie problemów w terapii indywidualnej, dzięki czemu cechuje się ona dużą skutecznością, bowiem najczęściej przyczyny problemów jednej osoby wynikają nie tylko z jej wad i ułomności, a są efektem złej komunikacji, trudności w relacjach z ważnymi dla Pacjenta osobami. Podejmowanie leczenia związku dwojga osób lub całej rodziny daje trwałe efekty i pozawala zaplanować zmiany dla całego systemu rodzinnego. Dwoje ludzi rozwiązując swe problemy z terapeutą, przeżywa i wyraża wobec siebie emocje, uczy się poprawnej komunikacji i planuje zmiany. Najczęściej po pozytywnie zakończonej terapii para uczy się przechodzenia samodzielnie przez przyszłe kryzysy i czyni rodzinę silniejszą i bardziej odporną na ewentualne trudności.

Główne obszary pomocy to kryzys życiowy, zdrada, wypalenie uczuciowe i znużenie relacją z drugą osobą, utrata osoby bliskiej i przechodzenie przez okres żałoby, utrata pracy, wypalenie zawodowe, stres w życiu osobistym i zawodowym, rozłąka związana z emigracją, nerwice, depresja i zaburzenie afektywne dwubiegunowe oraz stany lękowe.

Doktor Piotr Kiembłowski pracuje również z osobami, które przeżywają problemy związane z nieśmiałością i przełamywaniem barier w kontaktach społecznych, mają niskie poczucie własnej wartości, trudności w utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji z ważnymi dla nich osobami, odczuwają poczucie pustki, braku spełnienia czy są od wielu lat samotne i chciałyby to zmienić.

Swoją pracę poddaje stałej superwizji certyfikowanych superwizorów.

Umów się na wizytę